OBSERVATOŘ

Žižkovská věž je nepřehlédnutelná stavba pražského panorama s výškou 216 metrů. Mahlerovy sady jsou zase místem, kde vás čeká nespočet zážitků. Ať už v observatoři ve výšce 93 metrů nad zemí, v restauraci anebo při pikniku pod věží. Poznejte Prahu z jiné perspektivy. Buďte vítáni!

OTEVÍRACÍ DOBA
Každý den od 9 do 24 hodin.

*provozní doba se může měnit v souvislosti pořádání akcí v prostorách vyhlídkové observatoře a restaurace. Čtěte prosím pozorně provozní informace.

CENÍK  

PRAHA 360°

Z observatoře, z výšky téměř sto metrů, můžete pozorovat Prahu v celé své kráse. Výhled ze tří tématicky odlišných “kapslí” je také jiný v různých částech dne, noci i ročních období - který bude ten váš oblíbený?

Zajímavostí je, že při dobré viditelnosti je možné dohlédnout až do vzdálenosti 100km!

Každá z kabin nese jiné téma, jak již bylo zmíněno. První prostor vám představí federaci světových věží a ty nejznámější z nich! V další kabině jsou proslulá bubble chairs, ze kterých se můžete kochat krásnou Prahou a jejími typickými zvuky. Poslední kabina slouží jako expoziční a vždy představuje umění českého původu, tedy českých umělců, jedná se tedy o výstavy maleb, fotografií, koláží apod.

RESTAURANT     E-SHOP

3 NEJNEJVYŠŠÍ STAVBA V ČESKÉ REPUBLICE

NEJVYŠŠÍ VYHLÍDKOVÁ PLOŠINA V ČESKÉ REPUBLICE

DRUHÁ NEJOŠKLIVĚJŠÍ STAVBA SVĚTA

ONE ROOM HOTEL     E-SHOP

VĚŽ A MIMINKA

Žižkovská televizní vež vznikala v letech 1985 - 1992 podle projektu Ing. Arch. Václava Aulického a Dr. Ing. Jiřího Kozáka. Stále je, značně kontroverzní stavbou díky kontrastu historického okolí a high-tech architektury. Nelze si také nevšimnout lezoucích obřích miminek, tedy laminátových soch, která jsou dílem mezinárodně uznávaného umělce Davida Černého.

MIMINOO     E-SHOP

WORLD FEDERATION OF GREAT TOWERS - FEDERACE SVĚTOVÝCH VĚŽÍ

Rekonstrukce:
Tower Park Praha

V letech 2011-2012 prošla věž kompletní rekonstrukcí interiérů. Tým uznávaných českých architektů a umělců byl pověřen navrhnout nové prostory a vytvořit interaktivní prostředí. Díky tomu mají interiéry velmi nevšední design a styl. O jejich správu se stará Tower Park Praha. Od června 2013 je přímo pod věží otevřena zahradní restaurace Miminoo, přímo v parku Mahlerových sadů, kde se nachází i 18 jamkové minigolfové hřiště, piknikový trávník a v zimních měsících také kluziště.

bistro 66     E-SHOP

Technické parametry

Základ věže tvoří železobetonová deska v hloubce 15 metrů, o tloušťce 4 metry, jejíž průměr je 30 metrů. Na tomto základu jsou posazeny tři ocelové tubusy. Hlavní a nejvyšší tubus, zakončený anténním nástavcem, má průměr 6,4 metru. Dva další pak 4,8 metrů. V hlavním tubusu jsou umístěny dva rychlovýtahy, které se pohybují rychlostí 4 metry za sekundu. Ve vedlejších tubusech se nachází provozní technologický výtah a nouzové požární schodiště s 736 schody. Vertikální tubusy nesou tři kabiny s trojramenným půdorysem. Samy o sobě dosahují výšky až 134 metrů.

svatba na věži E-SHOP

Miminka

V roce 2000 se součástí věže stala dnes již charakteristická miminka. Těchto 10 obřích batolat šplhajících po věži nahoru a dolů bylo na Žižkovskou věž umístěno původně jen dočasně v rámci projektu Praha – Evropské město kultury. Stala se ale tak populárními, že byla o rok později na věž nainstalována natrvalo. Laminátové sochy zvané Miminka (Babies) jsou 3,5 metru dlouhé, 2,6 metru široké a přibližně 150 kg těžké. Pokud byste chtěli miminka vidět na vlastní oči zblízka, můžete si je přijít prohlédnout do pražského parku na Kampě. Jsou zde umístěna hned tři, s tím rozdílem, že jsou bronzová. Miminka jsou dílem mezinárodně uznávaného českého umělce Davida Černého , který je známý svými provokativními a kontroverzními díly. A tak není divu, že význam miminek umělec nikdy neprozradil.

kongres na věži E-SHOP

WORLD FEDERATION
OF GREAT TOWERS - FEDERACE SVĚTOVÝCH VĚŽÍ

I Žižkovská věž patří mezi 50 členů federace z 20ti zemí světa a na své členství je náležitě hrdá. Právě proto jsme jednu z vyhlídkových kabin věnovali právě tématu světových věží, kde můžete poměřit jejich výšku i konstrukci.

Sama o sobě je každá z věží monumentem daného místa a města a právě díky této asociaci se věže navzájem inspirují, poznávají a podporují ve svých činnostech. Na každou jednotlivou věž se můžete lépe podívat zde: www.great-towers.com a dočíst se mnohem více i o těch, které zdánlivě znáte, jako je například francouzská Eiffel tower, americká Empire State Building, dubajská Burj Khalifa, ruská Ostankino TV Tower či bratislavské Ufo a mnoho dalších!

event na věži E-SHOP

historie

Věže patří mezi nejstarší architektonické počiny lidstva. Měly praktický důvod - umožňovaly nejlepší výhled na případné blížící se nebezpěčí různých nepřátel a tím si vždy držely strategickou výhodu. Brzy se však původní úloha věží změnila a přestaly plnit už pouze pragmatickou a obrannou funkci. „Nuže, vybudujme si město a věž, jejíž vrchol bude v nebi.“ Tato slova z knihy Genesis odkazují na babylonskou věž, vysokou budovu postavenou v oblasti Šinar. Přestože dnes neznáme přesný vzhled, rozsah a umístění této věže, je výše uvedená citace do dnešního dne významná pro mytologii spojenou s věžemi ‒ v literatuře vyjadřuje silnou ranou touhu po transcendenci, která je hybnou silu pro vznik řady současných velkých věží.

výstavy a vernisáže na věži

E-SHOP

VĚŽE DNES

V dnešní době každá nová věž usiluje o překonání architektonických úspěchů věží z minulosti. Moderní vynalézavost a technologie umožňují dosáhnout neuvěřitelných výšek, a co pár let jsou tyto rekordní výšky překonány.
Věže nabyly nový účel v oblasti komunikace a cestovního ruchu. Vzestup mrakodrapů probíhal paralelně s rozvojem telekomunikací, a tak většina věží ve federaci dnes hostí četné vysílače. Miliony návštěvníků každý rok obdivují působivá panoramata věží. Podstatnou součástí každodenního provozu se stalo přilákání turistů, věže tak nabízejí nové vyjížďky, otočné restaurace, výstavy, obchodní kongresy, svatební akce a celou řadu dalších zajímavostí.

divadlo pod věží E-SHOP
FOTOGALERIE:

Napište nám

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace